Grupa I

mgr Daria Denys

„Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości.”

Carl Rogers

„Dziecięcy świat jest pełen wyobraźni, zabawy i rozmaitych emocji. Mam to szczęście, że mogę w nim uczestniczyć. Codziennie dokładam wszelkich starań, aby każde dziecko czuło się w przedszkolu szczęśliwe i bezpieczne. Moim zadaniem jest pobudzanie dziecięcej kreatywności i samodzielności, wspieranie w budowaniu dziecięcej autonomii, a także otwieranie nowych możliwości rozwoju. Staram się pokazać dzieciom otaczającą nas rzeczywistość, pamiętając jednocześnie, że każde z nich rozwija się w sposób indywidualny.”

mgr Aleksandra Kluzik-Gaudyn

„Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały się napracować żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu”.

Beata Pawlikowska

„Ukończyłam studia na kierunku Logopedia oraz podyplomowe studia z zakresu Pedagogiki Przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem poszukiwań jak umiejętnie połączyć pasję z zawodem. Pracę z dziećmi zaczęłam jeszcze podczas studiów, jako wolontariuszka w jednym z bydgoskich przedszkoli. Podczas zajęć z dziećmi wykorzystuję tradycyjne i innowacyjne metody nauczania stymulujące wszechstronny rozwój moich podopiecznych. Jestem osobą niezwykle pogodną i z poczuciem humoru. Obserwowanie dzieci jak pokonują nowe trudności, jak się zmieniają i rozwijają utwierdza mnie w tym, że praca z nimi to moje powołanie, a każdy uśmiech dziecka jest dla mnie największą zawodową nagrodą ;)”

To nasz trzeci rok w przedszkolu! Jesteśmy już pięciolatkami! Każdego dnia poszerzamy dotychczas zdobyte wiadomości, rozwijamy swoje zainteresowania i wiedzę o otaczającym świecie. Nasze Panie dbają o to, aby rozwijać nasze umiejętności, wspierają naszą samodzielność i pobudzają naszą wyobraźnię. Ponadto przygotowujemy się już do nauki pisania i jesteśmy z tego bardzo dumni! Doskonalimy sprawności manualne, grafomotoryczne i koordynację wzrokowo – ruchową. Dbamy o to, aby wypowiadać się w sposób poprawny językowo. Wszyscy pamiętamy, aby akceptować siebie nawzajem; jesteśmy różni, a każdy z nas rozwija swoje umiejętności we własnym tempie.