Grupa II

mgr Joanna Stankiewicz

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.”

Phil Bosmans

„Od wielu lat pracuję z dziećmi. Wykonywany przez mnie zawód przynosi mi mnóstwo satysfakcji i jest powodem do dumy oraz radości. Wciąż i niezmiennie mogę przebywać w świecie dziecięcych marzeń, fantazji, planów, radości, ale także czasami i smutków. Zawsze jestem gotowa utulić, kiedy zaginie ukochany miś, wspólnie poszukiwać, gdy zagubi się wymarzone autko, pochwalić zbudowany z klocków zamek, zachwycić się przepięknym obrazkiem czy ulepionym z plasteliny zwierzątkiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że praca z dziećmi rozpoczynającymi edukację przedszkolną to duże wyzwanie, ale i ogromna odpowiedzialność. „Maluszki” wymagają szczególnej troski i wsparcia, aby szybko i łagodnie odnaleźć się w nowym dla siebie środowisku, gdzie nie ma najbliższych mu do tej pory osób. Dbam, aby edukacja moich podopiecznych była edukacją rozwojową, a każde dziecko rozwijało się w indywidualnym dla niego tempie. Każde, nawet drobne osiągnięcia dzieci, stają się powodem mojej radości. Zależy mi, na tym, żeby dzieci czuły się w przedszkolu komfortowo i bezpiecznie, a czas w nim spędzony był czasem radości i beztroskiej zabawy.”

mgr Violetta Skora

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła”

Konfucjusz

„Praca z dziećmi wymaga nie tylko wielkiej cierpliwości, ale i kreatywności, dlatego konieczne jest ciągłe poszerzanie swoich kwalifikacji i umiejętności. Bardzo cieszy mnie, kiedy zaproponowane przeze mnie zabawy, czy pomysły spotykają się z aprobatą najmłodszych. Zaangażowanie moich podopiecznych w realizację zaproponowanych przeze mnie zadań przynosi mi wielką satysfakcję i nieustannie motywuje do dalszego zaskakiwania Skrzacików nowymi pomysłami. Jestem osobą niezwykle pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Praca z najmłodszymi przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Obserwowanie tego, jak dzieci zdobywają nowe umiejętności, jak się zmieniają i rozwijają utwierdza mnie w przekonaniu sensu mojej pracy, a każdy uśmiech na ich twarzy jest dla mnie ogromną nagrodą.”