Grupa III

mgr Magdalena Bernaciak

Dużą radością jest towarzyszyć dziecku w poznawaniu świata, opowiadanie o nim, wspólne szukanie odpowiedzi na zadawane pytania . Zwłaszcza jeśli dotyczy to tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczęli edukację przedszkolną. Będę się starała w tym roku objąć szczególną opieką najmniejsze „Skrzaty”. Muzyka towarzyszy mi od zawsze, swoje zainteresowania chciałabym przekazać dzieciom poprzez ruch, śpiew oraz taniec. Zajęcia rytmiczne, które prowadzę są istotnym ogniwem zajęć przedszkolnych. Dzieci poznają element muzyczne poprzez zabawę. To wszystko wpłynie na dobrą adaptację dzieci w przedszkolu. W tym roku praca w grupie 3-latków przebiegnie pod hasłem „Nauka jest zabawą, zabawa nauką”.

Karolina Pezala

„W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem. Dostrzegam serce w dziecku i dziecko w sercu. Jego i swoim.”

Janusz Korczak

„Na co dzień jestem osobą bardzo pogodną, uważam, że uśmiech to najlepszy klucz do serca drugiego człowieka. Jako nauczycielka pragnę, aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i swobodnie, dlatego sporo czasu poświęcam na rozwijanie ich samodzielności. W codziennej pracy staram się, aby dzieci poznawały świat poprzez działanie i właśnie doświadczenia, wykorzystując do tego ich indywidualne zainteresowania. Jestem osobą otwartą i towarzyską, bardzo lubię rozmawiać, szczególnie z dziećmi, dzięki czemu mogę spoglądać na świat z zupełnie innej perspektywy. Po pracy spotkać mnie można zarówno na wydarzeniach sportowych, jak i motoryzacyjnych. W wolnych chwilach dużo podróżuję, poznając rozmaite zakamarki Polski, jak i świata.”

„Tak się nudziłem, gdy byłem sam
Teraz w przedszkolu kolegów mam.
Co dzień od rana czekam tej chwili
Gdy będą ze mną koledzy mili.

Wspólna zabawa zawsze się uda
Już teraz nie wiem co to jest nuda
Dobrze nam razem słońce, czy deszcz
Chodź do przedszkola bawić się też.”

Małe Skrzaciki zaprzyjaźniają się ze sobą, zawsze są chętne do wspólnej zabawy i odkrywania nowych rzeczy, a ich panie każdego dnia starają się, aby dzieci czuły się w przedszkolu jak najlepiej