Grupa VI

Małgorzata Rączkowiak

„Na co dzień jestem pogodną osobą, która każdy dzień wita z uśmiechem. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji – jest moją pasją. Szczególną uwagę zwracam na zainteresowania dzieci, wykorzystuje je w codziennej pracy tak by pobudzić ich naturalną ciekawość świata. Staram się by samodzielnie, przy wsparciu nauczyciela, zdobywały wiedzę i określone umiejętności. Kieruję się ideą Marii Montessori: „Pomóż mi zrobić to samemu”. Ważnym elementem edukacji jest dla mnie edukacja plastyczna dzieci, która wpływa na rozwój wyobraźni, pewności siebie i sprawności manualnych. Prowadzę wiele zabaw plastycznych, wykorzystuję zróżnicowane techniki, dzięki czemu dzieci nigdy się nie nudzą.

Prywatnie mama Mieszka. Obecnie całe moje życie kręci się wokół tego małego człowieka! ;-)”

mgr Anna Stefanko-Skałecka

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie.”

Paulo Coelho

„W dzieciach najbardziej fascynuje mnie otwartość, szczerość oraz ich niespożyta energia. Cieszę się, że mogę towarzyszyć im w tym beztroskim okresie życia, wspierać je w drodze do samodzielności oraz wspomagać rozwój ich potencjału. W swojej pracy, oprócz nauczania stawiam na aktywność fizyczną, ponieważ ruch jest naturalną potrzebą dziecka. Lubię spędzać aktywnie czas. Jeżdżę na rolkach, biegam i czytam. W czasie wolnym jestem też instruktorem nauki pływania dzieci, a na co dzień mamą Zuzi i Julki dlatego doskonale wiem jakie skarby Państwo mi powierzacie.”