Grupa VII

mgr Katarzyna Maciejewska

„Kto uprzednio nabytą wiedzę pielęgnuje tak, by służyła do ciągłego przyswajania nowej, ten może być nauczycielem innych.”

Konfucjusz

„W mojej pracy staram się rozwijać i pielęgnować zdobytą w poprzednich latach wiedzę. Rozwijam indywidualne talenty oraz mocne strony Skrzatów. Pracę w grupie opieram na metodach aktywizujących kierując się aktualnymi trendami w edukacji. Dostrzegam wszystkie dzieci jako grupę, a jednocześnie biorę pod uwagę indywidualność każdego przedszkolaka. Staram się wyczuwać stany emocjonalne dzieci i zaspakajać ich potrzeby. Uczę dzieci życzliwości, szacunku, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Każdy dzień w pracy z dziećmi jest wyzwaniem ,szczególnie w Maluszkach 🙂 gdzie dzieci są nieprzewidywalne i nie można się przy nich nudzić. Dają też dużo energii do działania i proponowania im nowych sytuacji edukacyjnych. W tym roku będę starała się aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie, żeby nawiązały pozytywne relacje z rówieśnikami oraz z osobami dorosłymi. Zrobię wszystko aby przedszkole było dla nich miejscem nie tylko wspaniałych zabaw, ale też skarbnicą wiedzy.”

mgr Violetta Skora

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła.”

Konfucjusz

„Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawiam sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. Staram się wykorzystać różne formy dziecięcej aktywności twórczej w rozwoju intelektualnym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym. Uwielbiam w dzieciach ich ciągłą chęć odkrywania świata, w czym staram się im pomóc najlepiej, jak tylko potrafię. Każdy dzień to dla mnie nowe wyzwanie, a uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda. Jako nauczyciel pragnę zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości.”

Grupa starszaków to my 🙂
Przed nami kolejne miesiące wspaniałej, fascynującej podróży jaką jest wspólna zabawa, nauka i zdobywanie nowych doświadczeń. Chętnie podejmiemy nowe wyzwania. Interesuje nas otaczający świat. Każdy dzień wypełniony jest ciekawą zabawą podczas której zdobywamy nowe wiadomości. Pobyt w przedszkolu będzie dla nas okazją do wszechstronnego rozwoju.
W tym roku szkolnym Skrzaty będą kontynuowały doskonalenie umiejętności współpracy z innymi, będą rozwijały sprawność ruchową, manualną , spostrzegawczość słuchową i wzrokową . Dzieci uczestniczyć będą w wielu zajęciach doskonalących umiejętności matematyczne, rozwijających słuch fonematyczny oraz poprawność językową. Postaramy się jak najlepiej przygotować dzieci do osiągnięcia dojrzałości szkolnej.