Karta zgłoszenia Karta zgłoszenia FB

Grupa VII

mgr Katarzyna Maciejewska

„Kto uprzednio nabytą wiedzę pielęgnuje tak, by służyła do ciągłego przyswajania nowej, ten może być nauczycielem innych.”

Konfucjusz

„W mojej pracy staram się rozwijać i pielęgnować zdobytą w poprzednich latach wiedzę. Rozwijam indywidualne talenty oraz mocne strony Skrzatów. Pracę w grupie opieram na metodach aktywizujących kierując się aktualnymi trendami w edukacji. Dostrzegam wszystkie dzieci jako grupę, a jednocześnie biorę pod uwagę indywidualność każdego przedszkolaka. Staram się wyczuwać stany emocjonalne dzieci i zaspakajać ich potrzeby. Uczę dzieci życzliwości, szacunku, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Każdy dzień w pracy z dziećmi jest wyzwaniem ,szczególnie w Maluszkach 🙂 gdzie dzieci są nieprzewidywalne i nie można się przy nich nudzić. Dają też dużo energii do działania i proponowania im nowych sytuacji edukacyjnych. W tym roku będę starała się aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie, żeby nawiązały pozytywne relacje z rówieśnikami oraz z osobami dorosłymi. Zrobię wszystko aby przedszkole było dla nich miejscem nie tylko wspaniałych zabaw, ale też skarbnicą wiedzy.”

mgr Violetta Skora

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać – a zrozumiem i rozwinę skrzydła.”

Konfucjusz

„Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w swojej pracy za cel stawiam sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. Staram się wykorzystać różne formy dziecięcej aktywności twórczej w rozwoju intelektualnym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym. Uwielbiam w dzieciach ich ciągłą chęć odkrywania świata, w czym staram się im pomóc najlepiej, jak tylko potrafię. Każdy dzień to dla mnie nowe wyzwanie, a uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda. Jako nauczyciel pragnę zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, żeby dzięki mnie dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odkrywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i miały wiarę we własne możliwości.”

Grupa starszaków to my 🙂
Przed nami kolejne miesiące wspaniałej, fascynującej podróży jaką jest wspólna zabawa, nauka i zdobywanie nowych doświadczeń. Chętnie podejmiemy nowe wyzwania. Interesuje nas otaczający świat. Każdy dzień wypełniony jest ciekawą zabawą podczas której zdobywamy nowe wiadomości. Pobyt w przedszkolu będzie dla nas okazją do wszechstronnego rozwoju.
W tym roku szkolnym Skrzaty będą kontynuowały doskonalenie umiejętności współpracy z innymi, będą rozwijały sprawność ruchową, manualną , spostrzegawczość słuchową i wzrokową . Dzieci uczestniczyć będą w wielu zajęciach doskonalących umiejętności matematyczne, rozwijających słuch fonematyczny oraz poprawność językową. Postaramy się jak najlepiej przygotować dzieci do osiągnięcia dojrzałości szkolnej.