Grupa VIII

mgr Sławomir Harczenko

„Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Rosa Montero

„Rozwijam dziecięcą samodzielność – tak jak Monetssori wierzę, że doświadczanie radości z samodzielnie wykonanego zadania wzmacnia wiarę w siebie. Uważam że dziecko podąża własnym tempem edukacyjnym a ja jestem jego towarzyszem i opiekunem. Dzieci doświadczają radości ze współdziałania w grupie. Zdobywają umiejętność koncentracji i wyciszenia poprzez zabawy z wykorzystaniem elementów Jogi, Gimnastyki Umysłu oraz Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Staram się opierać na metodach aktywizujących, inicjujących proces wychowawczo-dydaktyczny oraz wspieram się technologią informatyczną zgodnie z aktualnymi trendami w edukacji. Lubię sięgać po nowatorskie formy i metody, które nie pozwalają dzieciom na nudę, a ułatwiają poznawanie świata w naturalnej ich ciekawości np.: poprzez różnorakie eksperymenty naukowe. Szczególną uwagę w swojej pracy poświęcam Integracji Sensorycznej, dzięki której dzieci mogą poznać świat wielozmysłowo.

Prywatnie lubię aktywnie spędzać czas. Interesuje się ogrodnictwem. Uprawiam jogę i zumbe, jeżdżę na rowerze i rolkach. Podróżuję, odwiedzając europejskie parki rozrywki, aquaparki oraz kraje bliskiego wschodu.”

mgr Alina Mioduszewska

„Kocham dzieci i wyzwania, dlatego właśnie nie mogłabym nie pracować w przedszkolu. Młody człowiek jest pełen zagadek, pomysłów, możliwości i szczerości, która dla nas dorosłych jest czasem bardzo zaskakująca. Uwielbiam pracę z dziećmi, cieszę się, że mogę im towarzyszyć w poznawaniu świata. Pomagam się rozwijać biorąc pod uwagę ich możliwości. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, bo każdy człowiek jest inny. Uczę rozwiązywać konflikty, staram się zaspokajać potrzeby, towarzyszę w zabawie, uczę tolerancji i szacunku. Każdy sukces małego Skrzata i jego zadowolenie jest też moją radością, która daje mi siłę do dalszej pracy. Robię wszystko, żeby dzieci w przedszkolu czuły się tak bezpiecznie jak w domu rodzinnym. W czasie wolnym od pracy zawodowej jestem szczęśliwą mamą całej mojej szalonej trójki, z którą uwielbiamy jeździć na rolkach, grać w piłkę, a w zimowe wieczory w gry planszowe.”