Skrzaty małe skrzaty duże zapraszamy do podróży...

Witamy w Przedszkolu Niepublicznym „Skrzat”!

Historia naszej placówki sięga 1988 roku. Od samego początku istnienia przedszkola dyrektorem jest Magdalena Redlińska. Nietypowy architektonicznie budynek, otoczony rozległym i ciekawie zagospodarowanym ogrodem mieści się na osiedlu Wyżyny, przy ulicy Wiosny Ludów 10.

Przedszkole w swojej strukturze ma grupy „integracyjne”. Nowatorsko realizujemy program „integracji włączającej”. Naszą pracę wspiera „mocna grupa” specjalistów:

• logopedów,
  • neurologopedów,
  • psychologów,
  • kynoterapeutów.

Jako pionierzy wprowadziliśmy na terenie Bydgoszczy alpakpoterapię.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Godziny otwarcia to 6:00 do 17:00. Posiadamy bardzo dobrą bazę lokalową. Nasze sale są przestronne, każda wyposażona w sanitariat i atestowane meble. Wszystkie sale zostały wykonane wg. indywidualnego projektu plastycznego, są kolorowe, jasne i przyjazne dziecku, ponadto pobudzają wyobraźnię naszych „małych wychowanków”. Dzieci na półkach znajdą przede wszystkim zabawki edukacyjne, motywujące i wspierające ich indywidualny rozwój.

Dodatkowo do dyspozycji dzieci i nauczycieli są:

• sala językowa,
  • sala gimnastyczna,
  • pracownia plastyczna,
  • gabinet pracy rewalidacyjnej, indywidualnej i terapeutycznej,
  • gabinet logopedyczny,
  • pracownia komputerowa.

WYŻYWIENIE

Przedszkole prowadzi tzw. kuchnię własną. Jest to jedno z wielu bardzo dobrze wyposażonych pomieszczeń w naszym Przedszkolu. Dzieci żywione są zawsze świeżo i zdrowo! Nie używamy gotowych produktów mrożonych. Jeżeli w jadłospisie pojawiają się np. pierogi, knedle, łazanki itp.- Rodzic może mieć pewność, że są to potrawy w 100% przygotowane ze świeżych produktów przez naszych kucharzy. Wszystkie ciasta i produkty cukiernicze wypiekamy sami. Nasi Milusińscy codziennie otrzymują również dawkę warzyw i owoców pod różnymi postaciami. Gwarantujemy stały dostęp do wody mineralnej. Posiłki dla naszych dzieci są zawsze właściwie zbilansowane i zgodne z normami żywieniowymi zalecanymi przez Sanepid.

PAKIETY

Rodzic zapisując do nas dziecko, oprócz „pakietu” tzw. podstawowego ma do wyboru szereg zajęć dodatkowych:

• język angielski, zabawy z językiem angielskim
  • taniec,
  • warsztaty plastyczne,
  • szachy,
  • kurs rozwoju pamięci i osobowości,
  • kynoterapia i alpakoterapia,
  • zajęcia ogólnorozwojowe oparte na sztukach walki,
  • warsztaty komputerowe,
  • zajęcia wspierające rozwój umiejętności niezbędnych w procesie uczenia się,
  • konsultacje dla rodziców z zespołem specjalistów (w tym psycholog),
  • oraz zajęcia wspierające rozwój psycho-emocjonalny (z obowiązkowym udziałem Rodziców).

PROGRAMY EDUKACYJNE

Realizujemy programy edukacyjne promujące zdrowy „styl życia” w szerokim znaczeniu – są to projekty o charakterze ogólnopolskim, lokalnym oraz autorskim:

• „Jestem zdrowym przedszkolakiem”,
  • „Bezpieczny przedszkolak”,
  • „Kubusiowi przyjaciele przyrody”,
  • „Zdrowy uśmiech z Aquafresh”,
  • „Mamo, tato wolę wodę”,
  • „Velvetki”,
  • „Akademia Wyobraźni- Play-Doh”
  • „Leśna skrzynia skarbów” oraz wiele innych opracowań.

Oprócz pracy rewalidacyjnej z dzieckiem o innych potrzebach edukacyjnych (niepełnosprawnym) realizujemy również autorski program pracy z dzieckiem zdolnym.

INFORMACJE DODATKOWE

Regularnie w murach naszego Przedszkola goszczą grupy teatralne, zespoły muzyczne oraz inni ciekawi „goście”. Dzieci regularnie biorą udział w wycieczkach, festynach  rodzinnych organizowanych na terenie przedszkola oraz innych „imprezach okolicznościowych”, które wpisały się na stałe w program pracy naszej placówki. Bierzemy czynny udział w wielu konkursach i przeglądach o charakterze plastycznym, tanecznym i teatralnym odnosząc liczne sukcesy zarówno w wymiarze lokalnym, ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

Przedszkole wydaje wewnętrzną gazetkę „Skrzacikowe Rozmaitości”, która stanowi źródło bieżących informacji oraz „Biuletyn Psychologiczny”

Przedszkole współpracuje ze sprawdzonym na rynku Atelier fotograficznym– zapewniając Rodzicom pamiątkowe zdjęcia dokumentujące poszczególne etapy rozwoju ich dzieci w formie reportażowej lub artystycznej.

Zapraszamy do Nas wszystkich Rodziców, którym zależy na wszechstronnym, indywidualnym rozwoju Waszych dzieci.

Nasze Przedszkole będzie dla Nich miejscem edukacji poprzez zabawę!!!